W dniach 12 i 13 czerwca klasy 2b i 2c wzięły udział w wycieczce do Wrocławia – miasta o ponad tysiącletniej historii, będącego wyjątkowym połączeniem wielu kultur i epok.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy spacerem po zabytkowym Starym Mieście z licencjonowanym przewodnikiem. Odwiedziliśmy Rynek z pięknymi kamienicami, gotycki Ratusz – symbol bogactwa miasta, oraz okolice Bazylikę św. Elżbiety i Ostrowa Tumskiego – duchowego serca Wrocławia. Poznaliśmy także historię wrocławskich krasnali jako symbolu oporu wobec komunizmu.
Niezwykłym przeżyciem była wizyta w Panoramie Racławickiej – monumentalnym dziele ukazującym bitwę pod Racławicami i walkę o niepodległość Polski.
Wieczorem obejrzeliśmy pokaz wrocławskiej fontanny multimedialnej przy Hali Stulecia – widowisko łączące sztukę, technikę – obiekcie wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Fontanna, będąca jedną z największych w Europie, zachwyciła nas niezwykłą choreografią wody, światła i dźwięku, zsynchronizowaną z muzyką klasyczną oraz nowoczesną.
Drugiego dnia odwiedziliśmy ZOO i Afrykarium – unikalny kompleks przedstawiający afrykańskie ekosystemy. Podziwialiśmy różnorodne gatunki zwierząt, od majestatycznych rekinów, przez kolorowe ryby ,raf koralowych, aż po hipopotamy i krokodyle nilowe. Na zakończenie spacerowaliśmy po nastrojowym Ogrodzie Japońskim. Mostki, kamienne ścieżki, starannie przystrzyżone drzewa, stawy z karpiami koi i dźwięki płynącej wody tworzyły atmosferę harmonii, której nie sposób było nie docenić.
Wycieczka do Wrocławia była nie tylko doskonałą okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. Wrocław, jako miasto o bogatej i złożonej historii, ukazał nam swoje oblicze jako miejsce wielokulturowe, pełne zabytków, nowoczesnych atrakcji i niezwykłej atmosfery. Z każdej odwiedzonej lokalizacji wynieśliśmy nie tylko nowe informacje, ale i wrażenia, które pozostaną z nami na długo. Wróciliśmy zadowoleni, ubogaceni wewnętrznie i – co równie ważne – pełni nadziei na kolejne wspólne podróże! Bo jak głosi jedno z wrocławskich przysłów: „Kto raz spojrzy na miasto z Mostu Grunwaldzkiego, ten zostaje jego częścią.”