Oferta edukacyjna na rok szkolny 2024/2025

Zapraszamy do szkoły, w której można realizować swoje pasje i zainteresowania, szkoły, która jest zdolna do wszystkiego.
Proponowane profile kształcenia są zgodne z zainteresowaniami naszych uczniów oraz rosnącą potrzebą współpracy, wsparcia i rozwoju kompetencji społecznych
i interpersonalnych w obecnym świecie.

klasa 1a

psychologiczno - pedagogiczna

Przedmioty realizowane w ofercie rozszerzonej:

język polski, biologia, język angielski

Języki obce:

język angielski, język niemiecki

Przedmioty uzupełniające:

elementy psychologii

Przedmioty punktowane:

język polski, matematyka, język angielski, biologia

Opis klasy

Klasa psychologiczna – pedagogiczna to profil gwarantujący szeroki wybór możliwości dalszej edukacji. Jest stworzony dla osób, które interesują się zarówno przedmiotami przyrodniczymi, jak i humanistycznymi. To ciekawe połączenie umożliwia wybór różnorodnych kierunków studiów takich jak psychologia, logopedia, pedagogika, resocjalizacja, filologia polska, filologia angielska, inne filologie nowożytne, kulturoznawstwo, dziennikarstwo, komunikacja społeczna, biologia, kosmetologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, dietetyka, ratownictwo medyczne i wiele innych kierunków biologicznych i przyrodniczych.

klasa 1b

psychologiczno – filologiczna

Przedmioty realizowane w ofercie rozszerzonej:

język angielski, język niemiecki lub język francuski,

Języki obce:

język angielski, język niemiecki lub język francuski

Przedmioty uzupełniające:

elementy psychologii

Przedmioty punktowane:

język polski, matematyka, język angielski, drugi język obcy

Opis klasy

To idealny profil dla wszystkich tych, którzy wierzą, że współczesny humanista nie jest dinozaurem ukrytym za stertą książek, ale osobą komunikatywną, ciągle poznającą świat i potrafiącą współpracować z ludźmi. Dlatego dołożyliśmy zajęcia z psychologii, podczas których rozwijać będziemy Wasze umiejętności komunikacyjne, a Wy poznacie podstawy pracy trenera i coacha, czyli to, czego potrzebujecie, by efektywnie pracować z ludźmi.
Absolwent klasy o profilu psychologiczno-filologicznym może pracować jako socjolog lub pracownik socjalny, dziennikarz lub reporter, pracownik redakcji, researcher, broker wiedzy, mentor, edytor, copywriter, specjalista zarządzania wiedzą, pracownik szeroko rozumianej branży turystycznej (przewodnik, animator ruchu turystycznego), pracownik naukowy czy dydaktyk, tłumacz, specjalista do spraw administracji, kadr czy biznesu.

Filmy promujące szkołę w poprzednich latach