Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych – GRANT 3.

V Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Tarnowie  bierze udział w programie grantowym

„Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – GRANT 3.

Jego celem jest zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne  w zakresie edukacyjnym i psychologicznym wspomagającym edukację i rozwój uczniów.

Realizacja zadania grantowego polega na prowadzeniu dla uczniów szkoły następujących zajęć:

• kół zainteresowań z zakresu nauczania przedmiotów przyrodniczych tj. biologii, geografii realizowane w formie stacjonarnej dla uczniów klas maturalnych,
  • zajęć wyrównawczych z matematyki dla uczniów klas I,II i IV szkoły,
  • zajęć warsztatowych dla uczniów szkoły, których celem jest budowanie i wzmacnianie motywacji wewnętrznej do nauki oraz rozwijanie umiejętności kształtowania własnych procesów uczenia się.