20 IX 2023 r po raz kolejny zagościliśmy w przyjaznych nam progach ,już AKADEMII TARNOWSKIEJ ,aby wysłuchać wykładów w ramach Szkolnego Dnia Przyrodnika. O zwierzętach, które wyginęły i które są zagrożone wyginięciem opowiadał pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych pan Wojtek Sanek. Pan Wojtek jest absolwentem naszej szkoły i ciepło wspomina szkolne czasy i nauczycieli, a zwłaszcza panią profesor Annę Kajmowicz-Drwal. O nowych trendach w gospodarce odpadami mówiła pani dr Anna Kowalska a dr Piotr Niemiec starał nam się wyjaśnić zawiłe związki między chemią a komputerami nawiązując nawet do możliwości teleportacji. Podsumowaniem wydarzenia był quiz wiadomości z wykładu i nie tylko. Nagrody do tego quizu ufundowała Akademia Tarnowska, za co gorąco dziękujemy. Całość umilały nam śpiewem uczennice klasy 2b Julia Wróbel i Kamila Mrówka. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok!