„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,

kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,

dobroć i dociekliwy umysł

do wypracowania rzadkiej umiejętności

zachęcania innych do myślenia,

marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

W nawiązaniu do powyższych słów młodzież V Liceum zorganizowała koncert dla nauczycieli, który odbył się podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowanej przez wychowawczynie klas pierwszych, Panie Profesor: Martę Kowalską, Annę Nytko, Marię Zygadło-Pawłowską, Małgorzatę Ciepielowską-Srokę. Uroczystość ta została połączona ze ślubowaniem  uczennic i uczniów z klas pierwszych naszego Liceum.

Pani Dyrektor Agnieszka Foszcz, skierowała życzenia do wszystkich pracowników  Liceum, dziękując za zaangażowanie w pracę, wyrozumiałość i cierpliwość.

Nagrodzeni za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą zostali: Pani Profesor Monika Hołda, Pani Profesor Aneta Nowak, Pani Profesor Magdalena Rajska oraz Pan Wicedyrektor Wojciech Majcher.

Składamy Państwu serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Życzenia uznania i wdzięczności popłynęły również z ust przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anety Urban.

Pełne wdzięczności słowa do wszystkich pracowników szkoły, w imieniu całej społeczności uczniowskiej naszego Liceum skierowała przewodnicząca Samorządu Szkolnego Aleksandra Tybon.

Uroczystość swoimi występami wokalnymi i artystycznymi uświetnili uczniowie: Natalia Chyc, Patrycja Igielska, Laura Papiernik – klasa 1a, Dawid Robak – klasa 1b, Hanna Gawlik, Tymoteusz Kusek, Natalia Nalepka – klasa 1c, Oliwier Limanowski – klasa 1d, Zuzanna Bielecka, Katarzyna Chrzanowska – klasa 3b.