V LO

Tutaj jesteś: Strona główna
XI Powiatowy Konkurs Mitologiczny "Po nici Ariadny do stajni Augiasza"

Autor: AdminData aktulaności: 2018-05-16 11:00:42

Zapraszamy uczniów klas pierwszych i drugich do wzięcia udziału w XI Powiatowym Konkursie Mitologicznym „Po nici Ariadny do stajni Augiasza”.

W konkursie biorą udział zespoły dwuosobowe (dwa z danej szkoły).

Problematyka konkursu to:

• związki frazeologiczne pochodzenia mitologicznego,
  • rozpoznawanie motywów antycznych w dziełach malarskich
  • oraz prezentacja w formie minidramy wybranej przez siebie postaci mitologicznej.

Lektury: Jan Parandowski, Mitologia (tylko mitologia grecka); wybór wierzy Zbigniewa Herberta.

Konkurs składa się z dwóch części (do drugiego etapu zakwalifikowanych zostanie
6 zespołów):

I etap – część pisemna (zadania otwarte i zamknięte): 30 maja 2018 r. (środa) w godz. 10.30 – 11.30

II etap – część ustna oraz prezentacja minidramy: 11 czerwca 2018 r. (poniedziałek)

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do 21 maja 2018 r. (poniedziałek) do p. Magdaleny Bujak.

UWAGA:  Jeżeli swój udział w konkursie zadeklarują więcej niż 2 drużyny, wtedy odbędą się eliminacje szkolne (termin: 25 maja 2018 r., piątek, godz. 10:00).