Tutaj jesteś: Strona główna
Konferencja dla uczniów - wspólny rynek, plan inwestycyjny

Autor: AdminData aktulaności: 2017-11-28 09:23:05

W roku szkolnym 2017/2018 nasze Liceum bierze udział w Programie Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego EPAS. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy o europejskiej demokracji parlamentarnej, procesach demokratycznych, procesach decyzyjnych, roli Parlamentu Europejskiego oraz europejskich wartościach obywatelskich. Daje on uczniom możliwość zrozumienia praw przysługujących im jako europejskim obywatelom oraz uzyskania informacji jak mogą aktywnie uczestniczyć w życiu demokratycznym Unii Europejskiej. W związku z tym, już za tydzień, tj. 5 grudnia nasze Liceum razem z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct –Tarnów organizuje wyjątkową konferencję, która będzie prowadzona przez dr Krzysztofa Bieguna – Adiunkta Katedry Polityki Ekonomicznej i Europejskich Studiów Regionalnych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Główny temat wykładu: „Czy tylko kraje strefy euro mogą w pełni korzystać ze wspólnego rynku?” obejmował będzie zagadnienia z obszaru polityki, gospodarki, finansów, a także planu inwestycyjnego dla Europy.