Tutaj jesteś: Strona główna
Absolwentka V LO laureatką konkursu: "Talenty Trójki

Autor: Katarzyna SkórskaData aktulaności: 2017-06-13 16:23:10

12 czerwca rozstrzygnięto 8. edycję konkursu „Talenty Trójki”.
Jest nam niezwykle miło poinformować o tym, że nagrodę w kategorii „Sztuki Wizualne” zdobyła tarnowianka, absolwentka naszej szkoły, Martyna Czech.

Jeden z jej obrazów prezentowany był  podczas wystawy „Salon Wiosenny 2017”. Indywidualną wystawę artystki będzie można oglądać w tym roku w Galerii Bielskiej BWA, w 2018 roku zostanie pokazana w BWA Tarnów.

W tym roku twórczość młodych, zdolnych artystów, w kategorii „Sztuki Wizualne” oceniało jury w składzie: Magdalena Frankowska (przewodnicząca), Adrian Kolarczyk (laureat Talentów Trójki 2016), Anna Konik, Agnieszka Obszańska (Trójka) i Jarosław Suchan.

„W przypadku dzieł Martyny Czech mamy mocny gest, co wynika z malowania intuicyjnego, szybkiego przenoszenia myśli na płótno, połączenia oko - mózg - ręka. Mamy tu do czynienia ze świadomą artystką, bo jest to bardzo dobre malarstwo” - opowiada Magdalena Frankowska, przewodnicząca jury.

Martyna Czech (ur. w 1990 roku w Tarnowie) absolwentka V LO im. Janusza Korczaka, studentka V roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w pracowni prof. Andrzeja Tobisa.
W swojej twórczości zajmuje się krytyką świata ludzkiego na podstawie własnych doświadczeń. W wielu pracach porusza temat cierpienia zwierząt. Jest wnikliwym obserwatorem zależności występujących między światem zwierząt i ludzi.
Interesują ją sytuacje, w których zderzenie tych dwóch światów powoduje ból i cierpienie.

Wystawy indywidualne: 2016 – „Pewne konflikty”, Galeria Potencja, Kraków.

Wystawy zbiorowe: 2016 – Udział w wystawie zbiorowej “KREW-WERK” Fundacja Galerii Foksal, Warszawa, 2016 – Udział w wystawie zbiorowej “Pusty Tarnów?”, Aspiranci, Tarnów, 2016 – Udział w wystawie zbiorowej “Studencki Obraz Roku 2016”, Galeria Rondo Sztuki, Katowice, 2015 – Udział w wystawie zbiorowej “Studencki Obraz Roku 2015”, Galeria Sztuki Dagma-Art, Katowice, 2015 – Udział w wystawie zbiorowej XVI Festiwalu Sztuki Wysokiej „Zaparowani...” Galeria Stalowe Anioły, Bytom, 2014 – Udział w wystawie zbiorowej XV Festiwalu Sztuki Wysokiej “Nie taka sztuka straszna, jak ją malują”, Galeria Stalowe Anioły, Bytom, Nagrody: 2015 – Laureatka Grand Prix - Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015” w Bielsku-Białej.

Gratulujemy!