Tutaj jesteś: Strona główna
Platynowa Nagroda dla V LO w Międzynarodowym Konkursie International Cyberfair

Autor: Katarzyna SkórskaData aktulaności: 2017-06-09 10:28:21

Mamy Platynową Nagrodę w międzynarodowym konkursie na projekt edukacyjny

Nasz szkolny projekt edukacyjny „Permeation-Przenikanie” otrzymał najwyższą, platynową nagrodę w międzynarodowym konkursie International Cyberfair 2017 organizowanym przez amerykański portal Global Schoolnet.
W tym organizowanym od 20 lat konkursie brały udział zespoły ze 115 krajów, w tym ze słynącego z najlepszego systemu edukacyjnego Singapuru, ale też z USA, Tajwanu, Chin, Rosji, Bułgarii, Indii, Rosji i Ukrainy. Organizację konkursu wspiera m.in. Biały Dom, byli prezydenci USA, np. George W. Bush, Bill Clinton, wiceprezydent Al Gore, sekretarz stanu USA Colin Powell oraz Condoleezza Rice, a także jeden z twórców internetu Vint Cerf.
Platynowa nagroda trafiła do naszych uczniów, czyli Katarzyny Nowak, Agnieszki Zbylut, Agaty Głuszak, Patrycji Chwałek, Izabeli Wiśniowskiej, Kamila Ulaneckiego i Szymona Kierońskiego, w kategorii „Community Groups and Special Populations” czyli „Społeczności i niezwykłe grupy ludzi”.
W każdej z ośmiu kategorii, w których rozgrywano konkurs, laureatom przyznawano nagrody platynowe, złote, srebrne i brązowe, doceniając poziom realizacji zgłaszanych projektów w oparciu o niezwykle szczegółowe kryteria, m.in. wpływ projektu na społeczność lokalną, stopień wykorzystania narzędzi cyfrowych, współpracę i podział zadań, poprawność tekstów w języku angielskim itd.
Zespół projektowy z V Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka był jedynym polskim zespołem wśród tegorocznych laureatów konkursu International Cyberfair.
Przypomnijmy, że zwycięski projekt Permeation-Przenikanie, realizowany w ramach programu „Przywróćmy pamięć” (Bring Memory Back) przez kilkunastu uczniów naszej szkoły we współpracy ze szkołą Harel High School z Izraela, poświęcony był pamięci żydowskiej społeczności Tarnowa, a uczniowie w ramach projektu opracowali wystawę multimedialną, stronę internetową oraz aplikację mobilną.
Wernisaże wystaw odbyły się w szkole Harel High School pod Jerozolimą oraz w Tarnowskim Centrum Kultury, gdzie była to najpopularniejsza wystawa 2016 roku. Oficjalna strona projektu dostępna jest pod adresem:
www.permeationprzenikanie.blogspot.com.
W marcu tego roku projekt zdobył pierwsze miejsce w II Informatycznym Pucharze Beskidów w Bielsku-Białej. Koordynatorami projektu byli tarnowski nauczyciel Marcin Zaród, izraelska nauczycielka Mira Shweky oraz dyrektor TCK Tomasz Kapturkiewicz.
Aktualnie uczniowie z naszego szkolnego „Dream-Teamu” pracują nad kolejnym projektem zatytułowanym „Threads of Life”, którego premiera odbędzie się 18 czerwca o godz. 20.00 w Galerii Sztyler w Tarnowie w ramach Dni Pamięci Żydów Tarnowskich Galicianer Sztetl.
Nowy projekt został też zgłoszony do kolejnego międzynarodowego konkursu „Discovery Award” organizowanego przez amerykańską fundację Lowell-Milken - Unsung Heroes, którego wyniki poznamy podczas tegorocznych letnich wakacji.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu pod adresem www.globalschoolnet.org/gsncf/