Tutaj jesteś: Artykuł - Jubileusz 20-lecia V LO w Tarnowie
Jubileusz 20-lecia V LO w Tarnowie

Ktoś napisał gdzieś złośliwie, że świat jest kropelką błota zawieszonego w bezkresie,
a człowiek jest zwierzęciem, które zrobiło karierę.

Może być i tak.
Ale dopełnienie:
ta kropla zna cierpienie, umie kochać i płakać, i pełna jest tęsknoty.

To już 20 lat …

V Liceum Ogólnokształcące od 20 lat istnieje na mapie edukacyjnej Tarnowa. W związku z tym postanowiliśmy uczcić ten jubileusz, przypominając, co wydarzyło się w naszej szkole w tym czasie. Razem z całym gronem pedagogicznym, uczniami, absolwentami oraz wszystkimi obecnymi i byłymi pracownikami szkoły uczestniczymy w gali jubileuszowej w Teatrze im. L. Solskiego, podczas której pojawią się zacni goście. W budynku szkoły przy ul. Rejtana 20 odbędą się spotkania absolwentów z obecną i dawną kadrą pedagogiczną, a także będzie można obejrzeć okolicznościową wystawę poświęconą działaniom V LO. Zostanie wydane opracowanie monograficzne poświęcone V LO, a uczniowie z redakcji szkolnej gazetki przygotują jubileuszowy numer.

Mamy nadzieję, że uroczystość ta powoli przypomnieć wcześniejsze dokonania szkoły, ale także będzie stanowić fundament do dalszej wytężonej pracy na rzecz szkolnej społeczności.

27 października 2014r. nasza szkoła świętuje Jubileusz 20-lecia utworzenia na bazie Studium Nauczycielskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Tarnowie.

Program uroczystości jubileuszowych:

Uroczysta Msza Św. w Kościele Księży Filipinów

Gala jubileuszowa w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie

Przerwa kawowa we foyer Teatru

15:00 – 16:00

Spotkanie uczniów i absolwentów z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami szkoły w budynku V LO, przy ul. Rejtana 20 (wystawy okolicznościowe)