Tutaj jesteś: Aktualnosci - Pomiędzy niebem a piekłem - ks. Arek Nowak o Afryce

Aktualnosci

Pomiędzy niebem a piekłem - ks. Arek Nowak o Afryce

Najnowszy materiał TV.L.O - naszej szkolnej telewizji internetowej.

W czwartek 7 marca w naszej szkole gościł ksiądz Arek Nowak, który na co dzień pracuje w Tanzanii, gdzie jest misjonarzem. Ksiądz przybył na zaproszenie szkolnego koła PTT im. ks. W. Gadowskiego, które działa w V LO w Tarnowie.

W spotkaniu poza członkami szkolnego koła PTT i uczniami V LO uczestniczyli także zaproszeni członkowie szkolnego koła PTT z 4 Gimnazjum w Tarnowie wraz ze swoim opiekunem - Panią mgr Beatą Wideł.

Ksiądz Arek prezentował wspaniałe zdjęcia oraz fragmenty filmów z pracy z Masajami, ze swojej wyprawy na najwyższą górę Afryki - Kilimandżaro, a wszystko okraszone było ciekawymi wiadomościami oraz interesującymi faktami z życia na Czarnym Lądzie. Dowiedzieliśmy się, że wśród Masajów to czarny kolor jest kolorem Boga, że masajscy chłopcy pragnący stać się wojownikami muszą przejść skomplikowany i bolesny rytuał inicjacji, a także o tym, że ulubionym materiałem na podeszwy afrykańskich sandałów są... opony motocyklowe.

Bardzo dziękujemy za poszerzenie naszych horyzontów.

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć na blogu, prowadzonym przez księdza Arka pod adresem www.oplutyprzezboga.dbv.pl

Znajdziecie tam nie tylko zdjęcia z Afryki, ale i z Ziemi Świętej, a także relacje i ciekawe informacje.