Etap regionalny 43. Olimpiady Języka Francuskiego

W dniu 10 stycznia br. odbył się, w ośmiu okręgach w Polsce, etap regionalny 43. Olimpiady Języka Francuskiego.  W Olimpiadzie wzięła udział Zuzanna Stalica, uczennica klasy Ic podst. naszego Liceum. Życzymy dalszych sukcesów.

Informujemy, że od 7 stycznia 2020 zmienia się plan lekcji. Informacje są dostępne na stronie szkoły.

CZARNOGÓRA

Zapraszamy uczniów wszystkich klas na szkolną wycieczkę od 01.06 - 09.06.2020. W tym roku planujemy zobaczyć Czarnogórę i Albanię. Zachwyć się z nami malowniczym kanionem rzeki Tary, Odwiedź szkołę Niko Rolović High School. Spaceruj zabytkowymi uliczkami Szkodry. więcej szczegółów w załączniku>>

W związku z zimową przerwą świąteczną sekretariat szkoły w dniach od 23 grudnia 2019 r. do 27 grudnia 2019 r. będzie nieczynny.

Weekendowe warsztaty naukowe w ramach przedsięwzięcia Małopolska Chmura Edukacyjna

Uczniowie naszego Liceum w dniach 6 – 9 grudnia br. wzięli udział w weekendowych warsztatach naukowych prowadzonych w różnych obszarach, tj.: język angielski, język francuski, język niemiecki, biologia, przedsiębiorczość, matematyka, geografia. W trakcie warsztatów uczniowie realizowali zajęcia dydaktyczne na uczelni, gdzie korzystali z bazy techno-dydaktycznej, uczestniczyli w zajęciach praktycznych i warsztatowych, brali udział w wykładach prowadzonych przez kadrę akademicką. W godzinach popołudniowych uczniowie realizowali tzw. program naukowy, zbieżny z danym obszarem tematycznym, na który składały się m.in. spotkania z ekspertami z danej branży, wizyty w przedsiębiorstwach, lekcje muzealne, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem w języku zgodnym z danym obszarem tematycznym.

Strona 1 z 8