II edycja projektu Małopolska Chmura Edukacyjna

Wkrótce w naszym liceum, rusza kolejna edycja projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna”. Jest to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz rozwijaniu zainteresowań przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji  kluczowych uczniów, kształtowanie postaw niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualne  podejście do uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych.

Zajęcia będą się odbywać w dwóch obszarach: język angielski i język francuski.

W projekcie mogą uczestniczyć uczniowie klas II naszego liceum, posiadający kompetencje do udziału w zajęciach wykraczających ponad podstawę programową, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania.

W ramach projektu realizowane będą zajęcia on-line i koła naukowe.

Wykłady prowadzone będą przez kadrę naukową Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Rekrutacja do projektu prowadzona jest w dniach od  16-20 września 2020 roku.

Zachęcamy wszystkich uczniów klas II do udziału w zajęciach i prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Małopolska Chmura Edukacyjna).

Formularz rekrutacyjny dostępny jest w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły.

Wypełniony dokument (podpisany przez kandydata i rodzica) należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 20.09.2020 roku w sekretariacie szkoły lub biurze projektu (pokój nr 22 – parter).

Stypendium szkolne o charakterze socjalnym

Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium szkolne, które może otrzymać każdy uczeń szkoły zameldowany na terenie Gminy Miasta Tarnowa znajdujący się w udokumentowanej trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów (528 zł na osobę w rodzinie) oraz innych okoliczności uzasadniających przyznanie pomocy materialnej takich jak bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność.

Wnioski można składać w szkole do dnia  15 września 2020 r. (do pedagoga szkolnego)

Więcej informacji oraz wniosek o przyznanie stypendium jest dostępny pod adresem:

Projekt „ZDALNA SZKOŁA” - WSPARCIE OGÓLNOPOLSKIEJ SIECI EDUKACYJNEJ W SYSTEMIE KSZTAŁCENIA ZDALNEGO

Celem projektu jest zwiększenie dostępności technologii informacyjno-komunikacyjnej, umożliwiającej zdalną pracę szkół.

Wartość  projektu to 99 999,94 zł. Projekt jest w 100% dofinansowany ze środków zewnętrznych, tj. z Unii Europejskiej (84 629,95 zł) oraz budżetu państwa (15 369,99 zł).

W ramach projektu zakupiono 60 laptopów dla uczniów tarnowskich szkół.

Laptopy umożliwią korzystanie m.in. z narzędzi do zdalnego nauczania e-dziennik, eduelo, aplikacji Zoom i Discord, dysku Google kahoot itd. Trzy z nich trafiły do naszej szkoły.

Ubezpieczenie uczniów

Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 ze względu na obostrzenia sanitarne w placówkach oświatowych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, po analizie ofert ubezpieczeniowych, przekazujemy Państwu ofertę indywidualnego ubezpieczenia NNW dzieci     i młodzieży z pakietu Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Ubezpieczenie Bezpieczny.pl dostępne jest wyłącznie na stronie www.bezpieczny.pl. Ta forma ubezpieczenia dzieci jest formą dostosowaną do obowiązujących w szkole ‘Procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii’.

Jako Rada Rodziców VLO w Tarnowie, otrzymaliśmy specjalny link do e-ulotki, umożliwiający Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia szkolnego z 10% zniżką. Jednocześnie z każdej zakupionej przez Państwa polisy dodatkowe 10 % jest przekazane na potrzeby Rady Rodziców, a tym samym szkoły naszych dzieci.

Poniżej link dla naszej szkoły:

Oferta ubezpieczeniowa

Strona 1 z 9